Finał Maver Carp 2017 - Wyniki zawodów


Finał Maver Carp 2017, który został rozegrany 2 - 3 września 2017 r już za nami. Uczestniczyło w nim 18 zawodników, którzy zostali wyłonieni na podstawie przeprowadzonych 17 eliminacji.

Większość zawodników pojawiła się na łowisku już w piątek na dzień przed zawodami. Grębów przywitał ich ciepłą, bezwietrzną pogodą. Pełni nadzieji że połowią duże ryby przystąpili do treningu. We wszystkich sektorach co chwilę słychać było jak karp lądował w podbieraku. Po tak obfitującym w ryby treningu wszyscy zawodnicy, pełni nadzieji na sukces w zbliżających się zawodach. rozjechali się do swych kwater aby przygotować się do I tury zmagań wędkarskich.

Sobota 2 września 2017 roku. Pierwszy dzień finału.
Po piątkowym upalnym dniu, sobota przywitała zawodników porwistym wiatrem, niską temperaturą oraz pochmurnym niebem. Karpie nie lubią tak gwałtownej zmiany pogody, należało więc się spodziewać, że ten  dzień nie będzie obfitował w siatki pełne ryb. I tak też się stało, w sektorze A wyniki nie przekroczyły 10 kilogramów, troszkę lepszymi okazały się sektory B i C gdzie waga złowianych ryb, w większości przypadków przekraczała kilkanaście kilogramów.

Niedziela 3 września 2017 roku. Drugi dzień finału,
W niedzielę do pogody sobotniej doszedł dodatkowo deszcz. Można powiedzieć pogoda się ustabilizowała i karpie powinny żerować lepiej niż w poprzedni dzień. Jak pokazują osiągnięte wyniki wagi złowionych ryb były zdecydowanie wyższe i przekraczały często 20 kg.

Podsumowanie.
Karpie w sobotę jak i niedzielę brały bardzo delikatnie, kręciły się po łowisku robiąc dużo zamieszania, stąd było sporo pustych brań jak i dużo ryb podpiętch. Taktyki jakie stosowali zawodnicy można określić krótko, każdy miał swoją wizję i się jej kurczowo trzymał. Idąc dalej tym tropem, można powiedzieć że najlepiej dostosowali się do panujących warunków na łowisku Janusz Krymski i Mariusz Małecki którzy w oba dni zdobyli jedynki sektorowe kończąc zawody na dwóch czołowych pozycjach.


Na końcu chciałbym podziękować wszystim zawodnikom biorącym udział w eliminacjach jak i w obu finałach,  za sportową, koleżeńską, miłą atmosferę.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

A. Kruk

 

Zobacz szczegółowe wyniki zawodów

 

Data publikacji: 2017-09-04


Galeria

Powrót do listy